بیچاره شاگردی که از استادش بهتر نشود...
 
روانشناسی
 
مذهبی
سرسبزترین دانشگاه های دنیا کدامند ؟


چاپ فرستادن به ایمیل

دانشگاه به عنوان یک مجموعه مهم آموزشی می تواند بخش مهمی از بار مسئولیت و برنامه ریزی برای اتخاذ مناسبترین استراتژیها در اجرای برنامه های دوستدار محیط زیست و استفاده از منابع تجدید پذیر و پایدار به دوش بکشد.

افزایش جمعیت زمین که تقاضا برای مصرف انرژی را نیز افزایش می دهد، آلودگیهای هوا را به دنبال دارد که پس از آن وضعیت تغییرات جوی، گرمایش زمین و سایر تأثیرات دومینویی را تحت تأثیر قرار می دهد، علتهای اصلی برای حرکت جوامع امروزی به ویژه دانشگاه ها به سمت حمایت از انرژیهای پاک و حفظ محیط زیست هستند.

بررسی اقدامات انجام شده توسط دانشگاه های مختلف جهان که در زمره سبزترین دانشگاه ها قرار گرفته اند می تواند زمینه ای برای برنامه ریزیهای بهتر زیست محیطی فراهم کند.

کالج آتلانتیک

این دانشکده کوچک در بار هاربر در ایالت مین تنها یک رشته دارد و آن "بوم شناسی انسانی" یا مطالعه روابط ما با محیط زیستمان است. از این رو قرار گیری این کالج در صدر فهرست سبزترین دانشگاه ها که انتشار کربن صفر دارند کاملا منطقی به نظر می رسد.

این دانشکده آغازگر یک روند بوده که درحال حاضر بیش از 270 دانشگاه و کالج تلاش می کنند بخشی آن باشند این روند برنامه تعهدات جوی روسای دانشگاه ها و کالجهای آمریکا است.

این برنامه تلاشی در راستای اشاره به گرمایش زمین با ایجاد شبکه ای از کالجها و دانشگاه های متعهد به صفر کردن انتشار گاز گلخانه ای خود و تسریع تحقیقات و آموزش برای تجهیز جامعه به تثبیت شرایط جوی زمین است.

کالج میدلبری

این کالج مستقر در ورمونت سرچشمه بسیاری از فعالیتهای جوی است. گروه دانشجویی "میدشیفت" هیئت امنای این دانشگاه را مجبور به تصویب طرحی برای خنثی کردن اثرات کربنی دانشگاه تا سال 2016 کردند. دانشجویان همچنین این هدف خود را در برگزاری مسابقات ذخیره انرژی، افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی از دانشگاه و تا دانشگاه و همچنین خاموش کردن دستگاه های ترموستات دانشگاه نیز پیش برده اند. دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاه با تشکیل ستادی به نام " Step It Up" تلاش کرده اند با تغییرات جوی مبارزه کنند.

دانشگاه زمین

این دانشگاه در کاستاریکا با هدف ترویج توسعه ثبات پذیر در نواحی گرمسیری کار می کند. دانشجویان بیش از 20 کشور مختلف طی یک برنامه چهارساله با مدرک بذرشناسی تلاش می کنند تعادل بوم شناختی حفاظت از محیط زیست و کشاورزی را ایجاد کند. دانشگاه زمین با برنامه ای تحت عنوان " استفاده منطقی از منابع" تلاش می کند یک اخلاق بوم شناختی را در دانشگاه حاکم کند.

کالج اورگرین استیت

این دانشکده دولتی مستقر در واشنگتن چون نام خود به معنای همیشه سبز تعهد قوی دارد، این کالج یک زمین کشاورزی اورگانیک در ابعاد 4 هزار متر مربع که محصولات خود را در بخش خدمات غذایی دانشگاه استفاده می کند و عواید آن را صرف پروژه های کشاورزی و سایر تلاشهای دانشجویی می شود. پس از موافقت دانشجویان با افزایش هزینه کالج، کالج اورگرین استیت موفق به خرید انرژی 100 درصد سبز شد.

اوبرلین کالج

 

اساتید و دانشجویان این دانشگاه برای رسیدن به یک حد مشخص در استفاه از انرژی در این کالج کوچک علوم انسانی در اوهایو برای ایجاد یک سیستم مونیتور کردن مبتنی بر وب در برخی از خوابگاه ها همکاری داشتند تا نشان دهند که چه میزان آب و انرژی مصرف شده و به دانشجویان بازخوردهایی در زمان واقعی بدهند تا براساس آن این دانشجویان عادتهای مصرف خود را تغییر دهند.

چندی پیش این دانشجویان با همکاری یک شرکت اجاره و خرید خودرو در شهر کلورلند یک برنامه به اشتراک گذاریی خودرو راه اندازی کردند. این کالج همچنین داری بزرگترین آرایه خورشیدی اوهایو است و از محصولات پاک کننده 100 درصد دوستدار زمین استفاه می کند.

دانشگاه هاروارد

این دانشگاه ابتکار دانشگاه سبز را در سال 2000 راه اندازی کرد و رشد آن را تا ایجاد ریشه های سبز ادامه داده است. هاروارد سرمایه گذاریهای کلانی در بخش حفظ انرژی ساختمانهای دانشگاه ، معرفی برنامه خدمات پاک کننده سبز و استفاده از محصولات محلی و اورگانیک در رستورانهای دانشگاه کرده است. علاوه بر این 20 پروژه ساخت و مرمت این دانشگاه از سال 2002 تاکنون عنوان سبز را یدک می کشند که این میزان از سایر دانشگاه های آمریکا بیشتر است.

این دانشگاه با سوخت بیودیزل که آن را از روغن مصرف شده در آشپزخانه گرفته سوخت اتوبوسهای دانشگاه را تأمین می کند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه پیشگام دانشگاه های سبز کانادایی است که یک سیاست توسعه ثبات پذیر را در سال 1997 تصویب کرد و یک سال پس از آن دفتر ثبات پذیری دانشگاه را افتتاح کرد.

این دانشگاه بیش از 300 درس مرتبط با ثباث پذیری ارائه می کند و نخستین دانشگاه و تنها دانشگاه کانادایی است که نشان " Campus Ecology Recognition" را از فدراسیون حیات وحش آمریکا در سال 2003 و یک بار در سال 2005 دریافت کرده است.

دانشگاه دولتی کالیفرنیا ، چیکو

این دانشگاه نیز یکی از برندگان جایزه بزرگ فدراسیون حیات وحش آمریکا است که دانشگاه ها را برای یافتن بهترین راه مقابله با گرمایش زمین به چالش می کشد. تمرکز این دانشگاه به ثبات پذیری و ساخت ساختمانهایی که پیشرو طراحی انرژی و محیط زیست هستند و نصب ارایه های خورشیدی روی آن  و حضور دانشجویان در پروژه های صرفه جویی در انرژی از جمله علتهای قرار گیری این دانشگاه در فهرست دانشگاه های سبز بوده است.

دانشگاه تافتز

این دانشگاه متعهد به اهداف پیمان کیوتو برای کاهش انتشار گازهای گالخانه ای است و نخستین دانشگاهی است که به " Chicago Climate Exchange" ملحق شده است. ابتکار عمل این دانشگاه برنده جایزه سازمان حفظ محیط زیست آمریکا در سال 2005 شد. این دانشگاه دارای سابقه قوی در پشتیبانی از ثبات پذیری در فضای آموزشی و اداری خود است.

دانشگاه لیدز

 

دانشگاه لیدز دومین دانشگاه بزرگ بریتانیا است و پیشگام بخش مدیریت دوستدار محیط زیست زباله است. کار این دانشگاه در این عرصه موجب به ارمغان آورن جایزه " Green Gown Award " توسط سازمان بهبود عملکرد آموزش عالی و محیط زیست است.

این دانشگاه با جایگزینی سطلهای زباله با سطلهای بازیافت حجم بازیافت دانشگاه را دوبرابر کرده است. این دانشگاه همچنین سیاست خرید خود را به نفع کالاهای بازیافت شده تغییر داده است.مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
نامه آبراهام لینکن به آموزگار پسرش

نامه آبراهام لینکن  به آموزگار پسرش:

* او باید بداند كه همه مردم عادل و صادق نیستند.

 

* به پسرم بیاموزید كه به ازای هر آدم شیاد، انسانهای درست و صدیق هم وجود دارند.

 

* به او بگویید در ازای هر سیاستمدار خودخواه، رهبر باحمیتی نیز وجود دارد.

 

* به او بیاموزید كه در ازای هر دشمن، دوستی هست.

 

* می دانم كه وقت می گیرد، اما به او بیاموزید، اگر با كار و زحمت یك دلار كسب كند، بهتر از این است كه پنج دلار از روی زمین پیدا كند.

 

* به او بیاموزید كه از باختن پند بگیرد و از پیروز شدن لذت ببرد.

 

* او را از غبطه خوردن برحذر دارید. به او نقش و تاثیر مهم خندیدن را یادآور شوید.

 

* اگر می توانید به او نقش مهم كتاب در زندگی را آموزش دهید.

 

* به او بگویید كه تعمق كند:
به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان،
به گلهای درون باغچه،
به زنبورها كه در هوا پرواز می كنند، ‌دقیق شود.

 

* به پسرم بیاموزید كه در مدرسه بهتر است مردود شود، اما با تقلب به قبولی نرسد.

 

* به پسرم یاد دهید كه با ملایم ها، ‌ملایم و با گردن كشان، گردن كش باشد.

 

* به او بگویید به باورهایش ایمان داشته باشد، ‌حتی اگر همه خلاف او حرف بزنند.

 

* به پسرم یاد بدهید كه همه حرفها را بشنود و سخنی را كه به نظرش درست می رسد، انتخاب كند.

 

* ارزش های زندگی را به پسرم آموزش دهید، اگر می توانید به پسرم یاد دهید كه در اوج اندوه تبسم كند.

 

* به او بیاموزید كه در اشك ریختن خجالتی وجود ندارد.

 

* به او بیاموزید كه می تواند برای فكر و شعورش مبلغی تعیین كند، اما قیمت گذاری برای دل بی معناست.

 

* به او بگویید تسلیم هیاهو نشود و اگر خود را بر حق می داند، پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد.

 

* در كار تدریس به پسرم ملایمت بخرج دهید، اما از او یك نازپرورده نسازید؛ بگذارید كه شجاع باشد.
منبع:jomalatziba.blogfa.comانجمن‌های علمی، زمینه ساز ارتقای علمی معلمان هستند

معاون وزیر آموزش پرورش با بیان این که استخدام‌های فله‌یی، توازن نیروی انسانی را در آموزش و پرورش برهم ریخته است، تصریح کرد: یکی از مجراهای صحیح جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سحرخیز امروز در مراسم افتتاح چهاردهمین کنفرانس آموزش فیزیک و چهارمین کنفرانس آموزش فیزیک و آزمایشگاه که در محل پردیس نسیبه دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، تصریح کرد: اگر امروز ما در عرصه آموزش و پرورش حرف از تحول می‌زنیم در واقع به دنبال یک طرح نو در آموزش و پرورش هستیم تا نقشه راه آینده کشور قرار گیرد.

وی با تاکید بر این که تحول در آموزش و پرورش به مدد معلمان اتفاق خواهد افتاد تصریح کرد: سایر آیتم‌ها برای ایجاد تحول در آموزش و پرورش لازم است اما موتور محرکه تحول در آموزش و پرورش را معلمان تشکیل می‌دهند.

سحرخیز با اشاره به مباحثی همچون توانمندسازی معلمان، نظام رتبه‌بندی معلمان و غیره تصریح کرد: تمامی این مواد برای این موضوع است تا معلمان برای کسب دانش انگیزه داشته باشند و آموزش را جدی بگیرند چرا که انگیزه‌های آموزش تا کنون برای معلمان ما کافی نبوده است.

به گفته وی آنچه معلمان را در جهت ارتقاء علمی حرکت می‌دهد، انجمن‌های علمی است و باید این انجمن‌ها را به اقصی نقاط کشور توسعه دهیم چرا که می‌تواند تحولی در بحث ارتقاء نیروی انسانی توانمند، ایجاد کند.

سحرخیز با تاثر از این موضوع که شاید در دو دهه اخیر جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش مسیر صحیح را طی نکرده است، تصریح کرد: استخدام‌های آموزش و پرورش بنا بر ضرورت و بدون توجه کردن به آینده صورت گرفته است و این در حالی است که هم اکنون ما در علوم پایه به شدت در برخی استان‌ها با فقر نیروی انسانی مواجه هستیم اما ردیف‌های استخدامی ما پر شده است.

وی با بیان این که استخدام‌های فله‌ای، توازن نیروی انسانی را در آموزش و پرورش برهم ریخته است، تصریح کرد: یکی از مجراهای صحیح جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است، البته این به معنای عاجز بودن سایر دانشگاه‌های ما نیست.

سحرخیز با تاکید بر ضرورت توجه جدی به انجمن‌های علمی و اینکه این انجمن‌ها می‌تواند فرصتی برای معلمان تازه کار باشد، تصریح کرد: از موفق‌ترین استادان ما کسانی هستند که ابتدا معلمی را تجربه کرده و سپس در جایگاه استادی دانشگاه قرار گرفتند.مرتبط با: اخبار علمی ,
دویدن میان دو کشور با پای برهنه +عکس

دویدن میان دو کشور با پای برهنه

 منبع:

yjc.ir
کار کردن برای خیریه امری پسندید و ارزشمند است از این رو هرکسی به اندازه خود دوست دارد در کارهای خیریه شریک باشد. بسیاری با پرداخت پول هایی کار خیر انجام می دهند و عده ای نیز درآمد فعالیت خاصی را در اختیار موسسات مخصوص قرار میدهند.

دویدن به دور دنیا یا فعالیت های ورزشی خاص از جمله مواردی هستند که می توان برای خیریه انجام داد و تا به حال افراد بسیاری بوده اند که سفرهای دور دنیا را تنها با هدف کمک به خیریه آغاز کرده اند. در این میان نیز افرادی هستند که با حرکات عجیب قصد انجام کار خوب و خیر را دارند.

"جوزف مایکل" یک مهندس ساکن مونترال است که راهی عجیب را برای کمک به خیریه آغاز کرده است. این مرد قصد دارد برای کمک به این موسسات خیریه مسیر 19 هزار کیلومتری میان کانادا تا آرژانتین را با پای برهنه بدود.مرتبط با: اجتماعی ,
30 میلیارد بدهی روزانه دولت به تامین اجتماعی/ تغییر در روش پرداخت مستمری

میزان بدهی دولت به تامین اجتماعی,تغییر درپرداخت مستمری,سازمان تامین اجتماعی


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از بدهی روزانه 30 میلیاردی دولت به تامین اجتماعی خبر داد و گفت: افزایش حقوق مستمری بگیران متناسب با نرخ تورم نیست و با ایجاد منایع جدید و کاهش مصارف به طور حتم ماده 96 محقق می شود.


مرتبط با: اجتماعی ,
برنامه‌های دانشگاه شهید چمران برای استقبال از دانشجویان جدیدالورود

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز از تشکیل ستادی برای استقبال از دانشجویان جدید الورود خبر داد و گفت: دانشگاه برنامه‌های ویژه‌ای برای این دسته از دانشجویان در نظر گرفته است.

حسن مروتی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز کلاس‌های دانشجویان از 25 شهریور ماه، اظهارکرد: امید است تا آن زمان تمام کارهای مقدماتی پذیرش دانشجویان انجام شود.

وی افزود: طبق روال هر سال دانشگاه ستادی را برای استقبال از ورودی‌ها در نظر گرفته که بلافاصله بعد از تعطیلی دانشگاه فعالیت این ستاد شروع شد تا ثبت‌نام به صورت معتدل و در یک مکان واحد انجام شود.

مروتی از اردوی توجیهی برای دانشجویان جدیدالورود خبر داد و اظهارکرد: دانشگاه برای آگاهی دانشجویان جدیدالورود با مقررات و آیین‌نامه‌های آموزشی و آشنایی دانشجویان با محوطه و رشته تحصیلی خود اردویی از طرف تشکل‌ها دانشجویی برای این دسته از دانشجویان تدارک دیده است.

وی افزود: برخی از تشکل‌های دانشجویی مانند بسیج و انجمن اسلامی شرایطی را برای گردش دانشجویان جدید الورود در اطراف استان اهواز فراهم کرده‌اند تا دانشجویان ضمن آشنایی با دانشگاه بتوانند با جاهای مختلف استان نیز آشنا شوند.مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
تکذیب اظهارات منتسب به هاشمی رفسنجانی از سوی سخنگوی وزارت خارجه


» سرویس: سیاسی - سیاست خارجی

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اظهارات منتسب به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه، گفت: اظهارات رییس‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام تحریف شده و از سوی دفتر ایشان نیز تکذیب شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سوریه را دژ مستحکم مقابله با رژیم صهیونیستی خوانده که با بهانه قرار دادن استفاده سلاح شیمیایی به دنبال حمله به این کشور هستند.مرتبط با: اخبار سیاسی ,
16 میلیارد تومانی که به حساب شخصی در دولت دهم واریز شده بود به حساب دولت بازگشت؟

لهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور

امین زاده پاسخ داد

معاون حقوقی رئیس جمهور درباره اقدام این معاونت از انتقال 16 میلیارد تومان به حساب فردی در دولت دهم واکنش نشان داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور امروز بعدازظهر پس از پایان جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران درباره این که آیا این معاونت اقدامی درراستای بازگشت 16 میلیارد تومانی که به حساب شخصی در دولت دهم واریز شده بود انجام داده است یا نه گفت: این مسئله به معاونت حقوقی رئیس جمهور ارجاع نشده و ما نیز در این رابطه اقدامی نکردیم.
 
وی در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران درباره اینکه کدام یک از مصوباتی که معاون اول رئیس جمهور آن را لغو کرده بود انجام خواهد شد گفت: مصوبه طرح مهرآفرین و مصوبه مرخصی 6 ماه زایمان زنان شاغل مغایر با قانون شناخته نشده و در حال اجراست و منع قانونی ندارد./باشگاه خبرنگارانروزه اینترنت در ژاپن

دولت ژاپن , معتادان به اینترنت

روزه اینترنت در ژاپن

دولت ژاپن برای معتادان به اینترنت کمپ روزه اینترنتی یا ترک اعتیاد راه‌ندازی می‌کند.

آمارها از آن حکایت دارند که در ژاپن بیش از نیم میلیون نوجوان معتاد به اینترنت وجود دارد و این موضوع نگرانی دولت ژاپن را به همراه داشته است.

در این راستا دولت ژاپن کمپ‌هایی را راه‌ندازی می‌کند که به "کمپ‌های روزه" مشهور شده‌اند، جایی که در آن کودکان و نوجوانان بدون استفاده از اینترنت باید در فعالیت‌های در فضای باز مشارکت داشته باشند.

روزنامه ژاپن تایمز در این خصوص عنوان کرده است که وزارت آموزش ژاپن قصد دارد تا این کمپ‌ها را در سال آینده میلادی راه‌اندازی کند.

این طرحی است که دولت ژاپن برای بیش از نیم میلیون نوجوان معتاد به اینترنت ژاپنی راه‌اندازی کرده است! /ایسنا

 مسن ترین ایرانی در شوش زندگی می کند
کد خبر: ۳۴۲۴۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۸
این روزها صحبت از آن است که امید به زندگی در میان مردان و زنان ایرانی افزایش یافته وهمین امیدواری رمز طول عمر بسیاری از مردم است با این وجود در روستای بیت مشلوش از توابع بخش شاوور شهرستان شوش درخوزستان پیرمردی زندگی می کند که تاکنون 140 بهار را دیده است.

به گزارش خبرنگارایرنا، عدای عبدالخانی ، پیرمرد شوشی است که با زندگی سالم، استفاده از غذاهای سالم، کار و تلاش و پیاده روی توانسته به سن 140 سالگی برسد.

اطلاعات شناسنامه ای عدای عبدالخانی می گوید متولد 1270 شمسی است ولی به گفته بعضی ازفرزندان و آشنایان، خودش بارها اظهار کرده است که در هنگام دریافت شناسنامه 18 سال سن داشته است.

با توجه به اینکه بسیاری از مردم در زمان شروع ثبت اطلاعات سجلی به دلایلی و از جمله ترس یا فرار از خدمت سربازی ، سن واقعی خود را به ماموران اعلام نمی کردند که اگر به این دلایل استناد کنیم او اکنون پیرمردی 140 ساله است که می تواند پیرترین فرد ایران نیز لقب بگیرد.

اگر به اطلاعات شناسنامه ای او نیز بسنده کنیم او اکنون مسن ترین مرد ایرانی است.

وی همه عمر خود را چوپانی کرده است و از همین درآمد روزگار می گذرانده است.

عبدالخانی سه دختر و پنج پسر دارد.

وی که درروستای اطراف شهرالوان بخش شاوورشوش ساکن روستای حسین مشلوش است در این سن در سلامت کامل به سر می برد و بنا به معاینات پزشکی، اکنون با توجه به کهولت سن ضربان قلب و نبض وی طبیعی است.

دراین دوران زندگی کارهای روزانه خود را به سختی انجام می دهد.

نزدیکان او رمز سلامتی وی را استفاده از شیر و لبنیات و کار کردن و به خصوص کشاورزی وپیاده روی های طولانی در هنگام چوپانی در طول یک عمر کار و زندگی می دانند.

همسرش درسن 87سالگی وحدود 13سال پیش فوت کرده وفرزند ارشد وی درسال 1339به خدمت سربازی رفته است.

رابطه وی با فرزندان و نوه هایش نیز بسیار صمیمانه است و به گفته آنها هر وقت حوصله کند به یادآوری خاطرات خود از دوران قدیم و به خصوص مساله کشف حجاب می پردازد.

هم اکنون عدای عبدالخانی دارای بیش 150 نوه داردکه بزرگترین آنها90سال وکوچکترین آنها 2ماهه وچندنوه وی نیز فوت کرده اند.


مرتبط با: اجتماعی ,

تعداد کل صفحات: 2