بیچاره شاگردی که از استادش بهتر نشود...
 
روانشناسی
 
مذهبی
بیش از دویست دانشمند برجسته خواستار توقف پروژه شبیه‌سازی مغز انسان شدند
سال گذشته، کمیسیون اروپا، طی قرارداد 10 ساله با مبلغ 1.6 میلیارد دلار، پروژه‌ای را برای ساخت یک ابرکامپیوتر جهت شبیه‌سازی مغز انسان آغاز نمود. اما این روزها، این پروژه که «پروژه مغز انسان» نام گرفته، مخالفت بیش از 200 دانشمند برجسته این حوزه را برانگیخته است. دانشمندانی که در نامه سرگشاده‌ی خود ضمن تهدید  به تحریم این پروژه، معتقدند پروژه از مسیر اولیه‌اش منحرف شده است و ادامه آن می‌تواند تاثیرات منفی بر روی علوم اعصاب باقی بگذارد.

بیش از 200 دانشمند برجسته‌ فعال در این پروژه، در نامه‌ای سرگشاده مخالفت خود با ادامه پروژه را اعلام نموده و خواستار توقف آن شده‌اند. این در حالی است که پروژه شبیه‌سازی مغز انسان، در حال بررسی‌های اولیه از پیش برنامه ریزی شده است. 

این دانشمندان در واقع معتقدند که هزینه و توجه گزافی که بر روی این پروژه و تحقیقات‌ آن شده ثمره قابل توجهی به همراه ندارد و چنین هزینه‌هایی را باید صرف تولید و تحقیقات مهم‌تری در علوم اعصاب که کاربرد و فایده بیشتری در حال حاضر دارند، صرف نمود. 

حال باید دید که چه بر سر این پروژه از امروز تا آینده خواهد آمد. آیا بالاخره این پروژه و تحقیقاتش متوقف خواهد شد؟ یا همانطور که دانشمندانی که این نامه سرگشاده را امضا کرده‌اند، همانطور که قبلا اعلام کرده بودند، پروژه را خودشان تحریم خواهند نمود؟اپراتور چهارم موبایل بی‌نیاز از شبکه خدمات دیتا می‌دهد

اخبار,اخبار اجتماعی ,تلفن همراه

 

اخبار اجتماعی - حاتم بخشی از کیسه اپراتورها

رگولاتوری از امکان سنجی ورود اپراتور چهارم در قالب اپراتور دیتای همراه خبر داد و اعلام کرد: با توجه به اشباع بازار تلفن همراه کشور در بخش صوت، اپراتور جدید بیشتر در بخش دیتای موبایل فعالیت خواهد کرد.
ادامه مطلب

مرتبط با: اخبار تکنولوژی ,
اخباراجتماعی - دبیر کل سازمان ملل متحد: جهان توانسته فقر و زاغه نشینی را کم کند

اخبار,اخباراجتماعی,دبیر کل سازمان ملل متحد

 


 دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن رونمایی از گزارش آرمان های توسعه هزاره 2014 گفت بسیاری ازاهداف آرمان های توسعه هزاره به دست آمده یا در آستانه دسترسی قرار دارند.
ادامه مطلب

وزیر آموزش‌وپرورش: وقتی ۹۸.۵ درصد اعتبارات صرف حقوق پرسنل می‌شود، چیزی برای دانش‌آموزان نمی‌ماند

اخبار,اخباراجتماعی,وزیر آموزش‌وپرورش

 

 اخبار اجتماعی - وزیر آموزش‌وپرورش: وقتی ۹۸.۵ درصد اعتبارات صرف حقوق پرسنل می‌شود، چیزی برای دانش‌آموزان نمی‌ماند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۹۸.۵ درصد از اعتبارات آموزش و پرورش صرف حقوق کارکنان این نهاد می شود، گفت: این نهاد با اتکا بر بودجه های دولتی امکان اداره شدن را ندارد و توسعه مشارکت، سیاستی جدی و راهگشا برای حل مشکلات قدیمی و مزمن آموزش و پرورش است.
ادامه مطلب

مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
استیضاح فرجی دانا زیر ذره‌بین دانشجویان

اخبار ,اخبار دانشگاه , استیضاح وزیرعلوم

 

اخبار دانشگاه - فرجی دانا به دنبال آرامش در دانشگاه است نه رخوت و سیاسی‌بازی

شاید نمایندگانی که برای استیضاح وزیرعلوم امضا جمع می کردند گمان نمی کردند که فرجی دانا چنین بدنه اجتماعی در بین دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان در طی این مدت کوتاه برای خود اندوخته باشد، چند روز پس از انتشار نامه بیش از یک هزار استاد دانشگاه در حمایت از فرجی دانا، دانشجویان نیز در اقدامی خودجوش در فضای مجازی اقدام به جمع آوری امضا در حمایت از وزیرشان کردند.
ادامه مطلب

اخباردانشگاه - ماهیت "فنی‌حرفه‌ای" و "علمی‌کاربردی" در تضاد است

اخبار,اخباردانشگاه, دانشگاه فنی‌حرفه‌ای


رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:اقدام اخیر وزارت علوم در انتخاب رئیس دانشگاه فنی‌حرفه‌ای به عنوان سرپرست دانشگاه علمی‌کاربردی و سپس طرح موضوع ادغام این دو دانشگاه غیر اصولی و خلاف قانون است.
ادامه مطلب

مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
جزئیات ارائه وام مسکن به استادان دانشگاه/ اعلام مبلغ و مشمولان وام

اخبار ,اخبار دانشگاه ,وام مسکن به استادان دانشگاه

 

اخبار دانشگاه - یک مقام مسئول به مهر خبر داد:

مشاور معاون اداری مالی وزارت علوم به جزئیات ارائه وام مسکن 80 میلیون تومانی برای خرید و 100 میلیون تومانی برای ساخت مسکن استادان دانشگاههای کشور اشاره کرد.
ادامه مطلب

مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
قوه قضائیه و وزارت کشورتا ۷۰ درصد، حقوق کارکنان خود را افزایش داده‌اند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد نمایند مردم رشت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه شنبه در جلسه علنی پارلمان در اخطار قانون اساسی اظهار داشت: بر اساس بند 9 اصل 3 قانون اساسی در پرداخت حقوق کارکنان باید عدالت رعایت شود و بر اساس اصل  52 نیز هرگونه تغییر در بودجه باید طبق قانون باشد. این پرداخت‌ها باید در حدود قانونی هر دستگاه باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگیان به حقوق دریافتی خود اعتراض دارند، گفت: حقوق دریافتی فرهنگیان برای سال جاری 20 درصد افزایش یافته اما برخی دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه و وزارت کشور حقوق کارکنان خود را تا 70 درصد افزایش داده‌اند و فرهنگیان از این بی‌عدالتی ناراضی هستند.
زمان آغاز ترم تابستان دانشگاه آزاد/نحوه کوتاه شدن مدت زمان تحصیل در لیسانس

اخبار ,اخبار دانشگاه ,ترم تابستان دانشگاه آزاد

 

اخبار دانشگاه - معاون دانشگاه آزاد:
ترم تابستان دانشگاه آزاد آغاز شد/ نحوه کوتاه شدن مدت زمان تحصیل در لیسانس

ترم تابستان در دانشگاه آزاد آغاز شده است در همین باره معاون آموزشی این دانشگاه به توضیح چگونگی کوتاه شدن مدت زمان تحصیل در لیسانس با شرکت در ترم تابستان پرداخت.
ادامه مطلب

واکنش یک استاددانشگاه به استیضاح وزیر علوم

اخبار ,اخبار دانشگاه ,استیضاح وزیر علوم

 

اخبار دانشگاه - واکنش یک استاددانشگاه به استیضاح وزیر علوم:‌ این فرسایش توانمندی‌ها به نفع نظام ومردم نیست

یک عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با ابراز تاسف از طرح مساله استیضاح وزیرعلوم گفت: این استیضاح مبنای علمی، منطقی و اخلاقی ندارد و برخی از نمایندگان مجلس به جای اینکه تسهیلات ایجاد و به دولت کمک کنند، برای دولت مساله‌آفرینی می‌کنند.
ادامه مطلب

تعداد کل صفحات: 3